چرا بعد از جراحی بینی باید اسپلینت استفاده کنیم ؟

چرا بعد از جراحی بینی باید اسپلینت استفاده کنیم ؟

اسپیلنت رینوپلاستی چیست ؟

اسپلینت بینی یا انشعابات بینی دو وسیله سیلیکون یا آلومینیوم هستند که بعد از عمل بینی داخل یا خارج از بینی بیمار قرار می گیرند. عملکرد آنها کمک به بینی بیمار برای حفظ شکل جدید خود است. استفاده از اسپلینت های بینی یکی از مراحل مهم مراقبت های بعد از عمل است که روند بهبودی را تسریع می کند.

انواع مختلف اسپلینت بینی چیست؟

دو نوع اسپلینت بینی وجود دارد. بسته به نوع عمل بینی ، اسپلینت داخلی یا خارجی توسط پزشک توصیه می شود. اسپلینت داخلی در حفره های بینی قرار می گیرد. اسپلینت خارجی ، که شایع تر است ، توسط یک نوار به بینی وصل می شود.

اسپیلت بینی
اسپیلت بینی

چه جراحی هایی نیاز به اسپلینتهای بینی دارند؟

دو عمل جراحی بینی وجود دارد که نیاز به اسپلینتهای بینی ، جراحی زیبایی بینی و سپتوپلاستی دارد. جراحی زیبایی بینی جراحی بینی است که به زیبایی یا عملکرد (یا هر دو) بینی مربوط می شود. برای این نوع جراحی ، از هر دو اسپلینتهای بینی داخلی و خارجی استفاده می شود. سپتوپلاستی اصلاح غضروف بین دو حفره بینی است که به آن سپتوم بینی گفته می شود. اسپلینتهای داخلی پس از سپتوپلاستی مورد نیاز است.

استفاده از اسپیلت بینی
استفاده از اسپیلینت بینی

چرا اسپلینتهای بینی استفاده می شود؟

بعد از جراحی بینی ، شکل و اندازه سپتوم ، بینی یا سوراخ بینی تغییر می کند. از آنجا که به زمان خاصی برای حفظ شکل و اندازه جدید خود نیاز دارند ، از تکه های اسپلینتهای بینی برای محافظت از شکل جدید بینی و بی حرکتی شدن استخوان ها استفاده می شود.

اگرچه شما باید از شکنندگی بینی خود بعد از عمل آگاه باشید ، در صورت بروز حادثه ، اسپلینت شما را از صدمات احتمالی محافظت می کند. آنها برای جلوگیری از تغییرات احتمالی در شکل بینی ، استخوان های بینی را در جای خود نگه می دارند.


بیشتر بخوانید : جراحی بینی باز و بسته


 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *