راز آمار پایین مرگ و میر بیماری کرونا در آلمان چیست ؟

راز آمار پایین مرگ و میر بیماری کرونا در آلمان چیست ؟

راز پایین بودن آمار مرگ و میر کرونایی‌ها در آلمان چیست؟

مرگ و میر ناشی از بیماری کرونا در آلمان بسیار اندک است و همین، برای بسیاری از دانشمندان سوال برانگیز بوده است. طبق آمار موسسه رابرت کخ، تا صبح پنج شنبه، در مجموع ١٠ هزار و ٩٩٩ نفر در آلمان به کرونا شدند. تنها در یک روز چهارشنبه ٢ هزار و ٨٠١ به تعداد مبتلایان اضافه شد. با این حال فقط ٢٠ نفر در اثر ابتلا به کرونا فوت کرده اند.

این یعنی ،مرگ و میر در آلمان بر اثر کرونا ٠.١٨ درصد است که در مقایسه با ٨.٣ درصد ایتالیا و ٢.٢ درصد انگلیس نسبت پایینی است. آن هم در شرایطی که آلمان ٨ هزار و ٣٧٣ نفر بیشتر از انگلیس بیمار کرونایی دارد.

موسسه رابرت کخ در این باره گزارش داده که ۶ هزار و ۵۵٧ مورد از ٨ هزار و ١٩٨ مبتلا به کرونا در آلمان بین ١۵ تا ۵٩ سال و میانگین سنی بیماران ۴٧ سال بوده است.

در مقایسه با ایتالیا که دومین کشور به لحاظ کهولت سن است، واضح به نظر می رسد که آمار مرگ و میر ناشی از کرونا در آلمان پایین تر باشد. متوسط سن مبتلایان به کرونا در ایتالیا ۶٣ سال است و البته ٩٩ درصد فوت شدگان بیماری زمینه ای داشتند.

متوسط سن بیماران ایتالیایی که در اثر کرونا فوت کردند هم ٧٩.۵ بوده است.  علاوه بر این تست کرونا در آلمان در دسترس تر است.


مطالب پیشنهادی : 

چگونه از ابتلا به ویروس کرونا جلوگیری کنیم ؟

ساخت محلول های ضدعفونی کننده دست بدون الکل در زمان شیوع ویروس کووید ۱۹

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *