آشنایی با کاربرد پروتز چانه ( انتخاب درست پروتز چانه )

آشنایی با کاربرد پروتز چانه ( انتخاب درست پروتز چانه )

پروتز چانه چه کاربردی دارد؟

در افرادی که به دلیل کوچک بودن چانه، قسمت پایین صورت با بخشهای بالایی آن تناسب ندارد، زیبایی بخشهای دیگر صورت هم چندان دیده نخواهد شدلبهای زیبا در کنار چانه کوچک، جذابیت خود را نمی تواند نشان دهد و این موضوع برای بینی و دیگر قسمتهای صورت و گردن نیز صادق است

در چنین وضعیتهایی می توانیم با استفاده از برجسته کردن چانه (جراحی چانه | عمل زیبایی چانه)، این ناهماهنگی را اصلاح نماییم و علاوه بر زیبا سازی چانه ، اجزاء دیگر صورت را نیز به زیبایی به نمایش بگذاریمیکی از مرسوم ترین روش برجسته سازی چانه، استفاده از پروتز چانه است.

از دیگر کابردهای مهم پروتز چانه که در ایران کمتر از آن استفاده می شود، جوان سازی قسمت پایینی صورت استبا افزایش سن، چانه و مخصوصا بافتهای اطراف آن کم حجم و کوچک می شود و قرار گرفتن پروتز در این محل باعث بازگرداندن حجم از دست رفته و جوانسازی صورت می گردد.


بیشتر بخوانید : جراحی زیبایی پروتز چانه 

"

برای انتخاب سایز پروتز در عمل زیبایی چانه چه باید کرد؟

برای انتخاب سایز پروتز باید به وضعیت ناودان بین لب و چانه، فرم لب ها مخصوصا لب پایین)، وضعیت بسته شدن دندانها و همچنین وضعیت بالای گردن توجه کردنادیده گرفتن این موارد و انتخاب نامتناسب سایز پروتز، هرچند ممکن است در یک نمای صورت تغییرات خوبی ایجاد کند، ولی در نماهای دیگر چندان زیبا و طبیعی نخواهد بود.

توجهبرجسته کردن بیش از حد چانه در خانمها، علاوه بر اینکه چهره را مردانه می کند، باعث عمیق تر شدن ناودان بین لب و چانه ناودان لابیومنتالمی شود که نمای ناخوشایندی محسوب می شود.

خوشبختانه با استفاده از نرم افزارهای مختلف، می توان قبل از جراحی، چهره بیمار را با پروتز فرضی طراحی کرد و بدین ترتیب بیمار با اطمینان بیشتری به این انتخاب دست بزند.


بیشتر بدانید : عوارض جراحی زیبایی چانه


 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *