آشنایی با انواع نژاد بینی ( اشکال مختلف بینی )

آشنایی با انواع نژاد بینی ( اشکال مختلف بینی )

آیا شکل بینی براساس نژاد مشخص می شود؟

شکل و نژاد بینی که یکی از ویژگی های صورت است ، در نظر گرفته می شود که بین نژادهای مختلف متفاوت باشد.  در طول زمان تغییر می کند و از یک نسل به نسل دیگر تغییر می یابد تا با یک محیط خاص و اقلیمی منطقهای خاصی سازگار شود.

نژاد به گروه بندی انسانها با توجه به خصوصیات مشترکی که هنگام زندگی در یک منطقه خاص بدست می آورند اشاره دارد. نژادها یا گروههای قومی مختلف تمایل به نشان دادن خصوصیات جسمی خاص دارند.

 به همین دلیل طیف گسترده ای از اشکال مختلف بینی در بین فرودهای مختلف وجود دارد. به عنوان مثال ، اروپایی ها بینی هایی با پل های باریک دارند که به عنوان سازگاری با آب و هوای سرد جایی که در آن زندگی می کنند دیده می شود.

همانطور که در تحقیقات منتشر شده در مجله PLOS Genetics توضیح داده شده است ، تفاوتهای مشاهده شده در شکل بینی در بین مردم نتیجه صرفاً از تغییر ژنتیکی نیست بلکه سازگاری با یک جو خاص است.

تحقیقات نشان می دهد که عرض بینی مربوط به دما و رطوبت مطلق است. بنابراین ، برخی از جنبه های شکل بینی در واقع با سازگاری با آب و هوای محلی هدایت می شوند. 

به طور خلاصه ، شکل بینی شما نه تنها مورد تغییر ژنتیکی بلکه پاسخی به محیط و بر همین اساس یک صفت نژادی است. حال ، نگاهی دقیق تر به انواع مختلف شکل بینی که براساس نژاد مشخص می شود ، داریم.

انواع مختلف شکل های بینی در نژادهای مختلف

از آنجا که مرزهای نژاد کاملاً واضح نیستند ، ما باید برخی از دسته های نژاد را تعریف کنیم تا بتوانیم شکل های مختلف بینی را در نژادهای مختلف توصیف کنیم.

بنابراین ، ما بر روی پنج گروه اصلی مسابقه خواهیم پرداخت که طبق مناطق مرتبط با آنها طبقه بندی می شوند. اینها شامل نژادهای اروپایی ، آسیایی ، آفریقایی ، آمریکایی و مدیترانه ای است. اگرچه این مقوله ها شامل همه مسابقات نیستند ، ما از این نوع طبقه بندی استفاده می کنیم تا به شما کمک کنیم تا به راحتی از آنها عبور کنید.

نژاد بینی اروپایی
نژاد بینی اروپایی

۱) بینی اروپا

اروپایی ها با یک پل باریک بینی دارند. مردم شمال اروپا بینی های گسترده ای دارند و نکات برجسته ای دارند ، در حالیکه بومیان شمال غربی اروپا بینی های خود را نشان می دهند. به طور کلی ، مردم اروپا نسبت به سایر اقوام جهان بینی های گسترده تر و طولانی تری دارند.

نژاد بینی آسیایی
نژاد بینی آسیایی

۲) بینی آسیایی

تبار آسیا شامل گروه بزرگی از مردم از شرق تا غرب آسیا است. معمولی ترین افراد موجود در این کلاس از شرق آسیا است. آسیایی ها بینی هایی با راهنمایی های گسترده و گرد دارند. سوراخ بینی افزایش یافته و فقدان پل های بیرون زده نمونه ای از بینی های آسیا است.

آسیای شرقی با بینی های باریک مشخص شده است. آنها از نظر مساحت کمترین بینی را دارند. با این حال؛ شرق و جنوب آسیا فضای بیشتری بین آزارهای بینی خود (بالهای بینی) دارند.

نژاد بینی آفریقایی
نژاد بینی آفریقایی

۳) نژاد بینی آفریقایی یا سیاه

افراد سیاه پوست به افراد سیاه پوست اشاره می کنند که به نظر می رسد در آمریکا و آفریقا (عمدتا آفریقا) زندگی می کنند. این اصطلاح گاه برای محرومیت غیر اروپایی ها به کار می رود.

آفریقایی ها وسیع ترین و برجسته ترین بینی را در مقایسه با سایر اقوام دارند. بینی های آنها همراه با بینی های بزرگ شده ، نکات گسترده و گرد و عدم وجود پل بینی بیرون زده است.

آفریقای غربی ها وسیع ترین بینی را دارند (وسیع ترین بینی) ، در حالی که اروپای شمالی ها تمایل دارند کوچکترین بینی را داشته باشند. علاوه بر این؛ فاصله بین آهار بینی در آفریقای غربی نسبت به افراد با جد اروپایی به طور قابل توجهی بیشتر است.

نژاد بینی آمریکایی
نژاد بینی آمریکایی

۴) نژاد بینی آمریکایی

آمریکایی هایی که اکثرا سیاه پوست هستند از نظر شکل بینی شبیه آفریقایی ها هستند. آنها بینی های کوتاه اما گسترده ای دارند.

۵) نژاد بینی مدیترانه ای

نژاد مدیترانه شامل افرادی از جنوب اروپا تا آسیای میانه است. آنها در ناحیه ای بین نوک بینی کمی افتادگی ، دارند. در میان تبار دریای مدیترانه ، شکل بینی اعراب ارتباطی با اصل و نسب آفریقا دارد. مهم نیست که چه چیزی در پس این امر نهفته است ، اعتقاد بر این است که بینی های عرب شبیه آفریقایی ها هستند. نوک گوشتی گرد یک ویژگی مشترک آنها است . 


آشنایی با فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی بینی اصفهان


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *