۹ باور غلط درباره تزریق ژل های پوستی

۹ باور غلط درباره تزریق ژل های پوستی

باورهای اشتباه در مورد تزریق ژل های پوستی که باید بدانید : 

در مورد تزریق ژل های پوستی باورهای اشتباهی است که در این مطلب قصد داریم به آنها بپردازیم و آنها را مورد بررسی قرار دهیم : 

۱ .  تزریق ژل ها، دائمی هستند !

 انواع مختلفی از تزریق ژل ها وجود دارد. برخی از آنها دائمی هستند، برخی از آنها نیمه دائمی هستند و بقیه تزریق ژل های موقتی هستند.

امروزه، تزریق ژل های موقتی بیشتر از اسید هیالورونیک ساخته می شوند. این ماده ای است که به طور طبیعی در بدن یافت می شود و کاملاً برای استفاده مناسب و توسط بدن به تدریج تجزیه و جذب می شود و معمولاًاز ۶-۱۲ ماه ماندگاری دارد. 

۲ . تزریق ژل ها برای بدن مضر هستند زیرا آنها توسط بدن جذب می شوند.

حقیقت: کاملاً نه. اسید هیالورونیک، که به عنوان تزریق ژل موقتی استفاده می شود، یک ماده طبیعی در پوست، مفاصل و چشم ها است، به تدریج توسط بدن تجزیه می شود و برای سلامتی مضر نیست. در واقع برخی از برندهای تزریق ژل، تأییدیه  FDA را برای استفاده های بالینی دریافت کرده اند.

۳ . برای تزریق ژل در بدن، جراحی ضروری است.

تزریق ژل ها برای بینی، چین و چروک های مربوط به لب و بینی، گونه ها، چانه و غیره به راحتی در قسمت های مربوطه از طریق چند تزریق ساده انجام می شود.  نیازی به برش و تیغ جراحی نیست، از این رو که روش های کمتر تهاجمی وجود دارد. 

حتی تزریق ژل های سینه تنها به یک یا دو محل تزریق زیر سینه نیاز دارد. حداقل درد و حداقل زخم، فقط کمتر از ۱۵ دقیقه!

۴ . بعد از آنکه تزریق ژل انجام دادید شما باید برای تزریق های مکرر نزد پزشک برگردید !

تزریق مجدد فقط به این دلیل الزامی است که تزریق ژل های موقتی به طور طبیعی توسط بدن تجزیه و جذب می شوند، بنابراین اثر آن به مرور کاهش می یابد.

آنها اصلاً اعتیاد آور نیستند  و شما می توانید اگر دوست داشتید نه صرفاً برای تزریق دوباره انجام دهید. اثر تزریق ژل ها به سادگی محو می شود و آن بخش از بدن به وضعیت اولیه آن، آن طوری که قبل از تزریق بوده بر می گردد. 

مواردی وجود دارد که تزریق ژل ها در برخی از افراد بیشتر از حد انتظار ماندگاری دارند، به خصوص بعد از ۱ یا ۲ بارگیری .این، نیاز به تزریق مجدد در طول زمان را از بین می برد. 


بیشتر بخوانید : برطرف کردن خط خنده با تزریق ژل

۵ .  زمانی که اثر تزریق ژل محو می شود، شما بدتر از قبل به نظر خواهید رسید.

حقیقت: تزریق ژل ها، حالت اصلی آن بخش تحت تزریق قرار گرفته را تغییر نمی دهد. * هنگامی کهژل، جذب شد، آن بخش از بدن، به سادگی به شرایط مطلوب بر می گردد.

البته، تزریق ژل های موقتی تا بیش از یک سال یا بیشتر ماندگاری دارند، و تا آن زمان بدن هنوز روند پیری را طی می کند.

۶ . تزریق ژل ها در صورت استفاده دراز مدت برای بدن مضر هستند.

 اسید هیالورونیک یک ماده طبیعی در پوست، چشم و مفاصل است. به تدریج توسط متابولیسم طبیعی بدن تجزیه شده و مشخص نیست که در طولانی مدت یا کوتاه مدت مضر باشد.

همچنین مطالعات جدید نشان داده است که ممکن است در واقع، کلاژن طبیعی را در پوست را برای یک اثر طولانی تر تقویت کند که در بسیاری موارد می تواند مطلوب باشد. 

۷ . تزریق ژل ها شکل دائمی بدن را تغییر می دهند.

همه تزریق ژل ها اینگونه نیستند.تزریق های موقتی ژل، از اسید هیالورونیک تشکیل شده اند که بدن در عرض چند ماه و به تدریج آن را جذب می کند و بدن به حالت اولیه اش بازمی گردد.

البته در سیر طبیعی سالخوردگی، بدن برخی اوقات، حالت طبیعی خود را از دست می دهد، اما معمولاً، تحت تاثیر تزریق ژل های موقتی مانند این نمی باشد. گرچه، تزریق ژل های دائمی جذب نمی شوند، و می توانند برای مدت طولانی باقی بمانند.

به این معنا، آنها شکل آن بخش بدن را به طور دائمی تغییر می دهند.

۸ . انجام کاری برای چهره شما با تزریق ژل باعث می شود آن جعلی به نظر رسد.

حقیقت: شگفت آور است، سخت است که با تزریق ژل صورت، جعلی و تقلبی به نظر برسیم  آنها می توانند نتایج طبیعی نمایشی داشته باشند و در عین حال از چشم دیگران بدون توجه عبور می کند.

 

۹ . تزریق ژل ها بسیار دردناک هستند.

حقیقت: بعضی از درد ها قابل انتظار است، اما معمولا حداقل هستند  و به سرعت پس از عمل فراموش می شوند. * درد معمولاً تنها ناشی از تزریقات و متعاقباً، یک درد مبهم خفیف در حین تزریق ژل است.

پس از این روش، درد ناخوشایند ممکن است برای چند روز باقی بماند، اما این خیلی مهم نیست و به سرعت حل می شود. به عبارت دیگر، قطعاً این چیزی است که قطعاً فراموش خواهید کرد.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *