اعتماد به نفس با کشیدن پوست صورت افزایش نمی یابد

اعتماد به نفس با کشیدن پوست صورت افزایش نمی یابد

 

یک پژوهش جدید نشان می دهد گرچه پوست کشی صورت ممکن است ظاهر فرد را سال ها جوان تر کند اما به نظر می رسد تاثیر چندانی بر اعتماد به نفس او ندارد.

پژوهشگران در مطالعه کوچکی که ۵۰ بیمار را دربر میگرفت و تقریبا همه شان زن بودند ، به بررسی نظرات آنان درباره حس اعتماد به نفسشان درست پیش از انجام این کار و در ۶ماه بعد پرداختند.نتایج آزمون های اعتماد به نفس در ابتدا نشان داد که در یک مقیاس ۳۰ نمره ای میانگین نمره ی این زنان ۲۴ است; البته برخی بیماران نمره ی پایینی در حد ۱۴و برخی نمره بالایی در حد ۳۰ داشتند.این پژوهشگران ۵۰ نفر از بیماران با میانگین سنی ۵۸ سال را که جز۲ نفرهمه زن بودند ۶ ماه پس از عمل مجددا ازلحاظ اعتماد به نفس ارزیابی کردند.

بیماران گفتند که کشیدن پوست صورت به طور میانگین ۹ سال ظاهر را جوانتر کرده است. افراد با اعتماد به نفس کمتر، قبل از جراحی، افزایشی در میزان اعتماد به نفس نشان دادند و در مقابل در افراد با نمره های بالای اعتماد به نفس، کاهش در میزان اعتماد به نفس به وجود آمده اما هنگامی که میانگین کلی در نظر گرفته شد تغییرات در میزان اعتماد به نفس از لحاظ آماری قابل توجه نبود.

دکتر آندرو جاکونو، جراح پلاستیک دارای بورد تخصصی در مرکز جراحی لیزر و پلاستیک صورت نیویورک و سرپرست این مطالعه گفت: ” یافته های این مطالعه غافلگیر کننده نبود، اعتماد به نفس در فرآیند رشد ریشه دارد و از دوران کودکی شروع می شود بنابراین احمقانه است فکرکنیم بتوان با یک عمل ساده آن راتغییرداد” .

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *